facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Механізму перерахунку за неспожите тепло у нас немає, і місто не може врегулювати це самостійно – Віра Радченко

Понеділок, 16 квітня 2018 13:58

У нас відсутній механізм перерахунку за неспожите тепло. І вирішити цю проблему можна лише на рівні Кабінету Міністрів.

 

Таке зазначила в ефірі телеканалу «Київ» начальник управління розвитку ЖКГ Департаменту ЖКІ КМДА Віра Радченко.

 

Вона зауважила, що 97% будинків у Києві обладнані теплолічильниками. Тобто за все тепло, яке зайшло в будинок, люди повинні сплатити.

 

«Раніше було так: заміряли температуру, і якщо вона не відповідає нормам, то людина не сплачує. А за теплолічильником сплата «розкидається» між усіма мешканцями».

 

Віра Радченко розповіла, що є багато будників, де, наприклад, на верхніх поверхах тепло, а на нижніх – температура незадовільна. «І механізму, аби перерахувати людині те, що вона не спожила, немає. Такий механізм має бути розроблений на рівні Кабміну, адже місто не може регулювати таке питання. Якби місто затвердило самостійно такий норматив, то він був би просто незаконний для теплопостачальної організації». 

 

Читайте також: В Україні надаватимуть дистанційну меддопомогу

 

Одна з причин таких ситуацій у будинку, за її словами, – розбалансована теплова система у будинку: хтось собі виніс батарею на балкон, хтось зрізав батарею та переніс її в інше місце, хтось зробив теплу підлогу, а це все впливає на гідравліку системи в середині будинку. 

 

Читайте також: Місто бере на себе відповідальність за стан тепломереж – Віра Радченко

 

«І справа в тому, що тут неможливо втрутитися, тому що це приватна власність – людина просто не пустить до себе у квартиру. Тому повинні бути зрозумілі законодавчі механізми, що будуть примушувати людей, які не хочуть виконувати норми законодавства, дозволяти регулювати систему в них у квартирах, аби потім не страждали їхні сусіди», – зазначила Радченко.

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram