facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

«Турецький потік»: будівництво нового газопроводу екологічно небезпечне для України – експерт

Понеділок, 16 квітня 2018 13:20

Через те, що зараз уся увага прикута до «Північного потоку», ніхто не говорить про інший потік – «Турецький», який небезпечний для України з екологічного погляду.

 

Таке заявив в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» президент Інституту права і суспільства Юрій Кармазін.

 

За його словами, «Турецький потік» становить загрозу для України, Болгарії, Румунії та Туреччини тощо. Він зазначив, що «прокладати трубу по Чорному морю небезпечно», адже таке зібрання газів може бути, при певних умовах, вибухонебезпечним. «Це – свідчення вчених. І на цю небезпеку потрібно звернути увагу», - підкреслив Кармазін.

 

Читайте також: Сезон фонтанів у Києві відкриється 1 травня

 

Довідково:

 

«Турецький потік» - міжнародний проект газопроводу, який планується прокласти по дну Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. Далі на кордоні Туреччини та Греції передбачалося будівництво газового хаба, через який газ прямував би в європейські країни. Для будівництва газопроводу на території Росії передбачалося використання раніше побудованої інфраструктури для закритого «Південного потоку».

 

Довідково:

 

Особливістю Чорного моря є те, що воно розташоване в древній, сейсмічній зоні. Тому на дні часто відбуваються вулканічні вибухи, небачені підземні землетруси. У зв'язку з цим нижні шари води насичуються сірководнем – отруйним, вибухонебезпечним газом.

 

Читайте також: Київ виплачуватиме додаткові кошти дітям з інвалідністю та багатодітним матерям

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram

 

Випуск програми «Київ Live» дивіться тут: