facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

В Україні надаватимуть дистанційну меддопомогу

Понеділок, 16 квітня 2018 11:21

Упровадження телемедицини в Україні можуть розпочати вже до кінця цього року.

 

Про це інформує телеканал «Київ».

 

Нововведення має дистанційно забезпечити доступ мешканців віддалених сіл до вузькопрофільної медичної допомоги.

 

Телемедицина не має на меті цілковито замінити традиційний прийом у медкабінеті. Це лише інструмент, який дозволить зекономити час лікаря та пацієнта.

 

За допомогою технологій телемедицини вже проводять, приміром, скринінг меланоми за фотографією, що дозволило врятувати не одне життя.

 

Утім, для широкого впровадження телемедицини - Україні треба здолати цілу низку перешкод. Найперше – навчити медперсонал працювати дистанційно, забезпечити доступ до інтернету найвіддаленішим селам, запровадити обов'язкову електронну медичну картку, та налагодити обмін даними.

 

Експерти кажуть, що подолання цих технічних бар'єрів обійдеться не так вже й дорого. Натомість дистанційна медицина дозволить заощадити до 40% витрат на охорону здоров’я.

 

«Якщо пацієнту потрібна допомога вузького спеціаліста, наприклад щодо серцево-судинного захворювання чи інфаркт, то головне – швидкість реагування [щонайбільше] 2-3 години, щоб підвищити шанси на виживання… А за допомогою телемедицини лікар-фельдшер може зв’язатися з вузьким спеціалістом буквально відразу і надати [під його керівництвом] найнеобхіднішу допомогу», - повідомив у коментарі телеканалу «Київ» керівник проекту з телемедицини Артур Верба.

 

«Зараз ми напрацьовуємо «дорожню карту» впровадження цього проекту, основний наголос якої є на цей рік. Ми сподіваємося, що якийсь елемент буде цього року впроваджений», – повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

 

Читайте також: У Декларації, яку пацієнт підписує з лікарем, виявлено ряд порушень

 

Читайте також: За програмою «Доступні ліки» працює кожна третя аптека

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram