facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Українці не спроможні сплачувати за комуналку навіть із субсидіями – експерт

Вівторок, 13 березня 2018 12:44

Заборгованість населення перед ЖКГ становить на сьогодні 37 мільярдів гривень.

 

Таку цифру назвав в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

 

За його словами, на 1 січня 2016 року заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги була меншою за 9 млрд гривень. А за два роки відбулося стрімке наростання заборгованості. Відбулося це через те, що в 2016 році стрімко подорожчав газ до 6 900 грн за 1 тисячу кубів.

 

«Така ціна газу була фатальною помилкою Уряду. І тоді це обґрунтовувалося як останнє зростання вартості газу. І хоча після цього були ще подорожчання, але на нинішню суму заборгованості вони вплинули не так, як зростання ціни два роки тому до 6 900 грн», - зазначив Олександр Сергієнко.

 

Він зауважив, що саме після цього відбулося різке зростання заборгованості у 2016 році – приблизно до 29 млрд гривень. Українці сподівалися, що згодом все заспокоїться, можливо спаде ціна, але цього не відбулося. І на початок року борг виріс до 32,3 млрд, а у січні «взагалі був колосальний стрибок , через який заборгованість населення наразі складає 37 мільярдів».

 

Читайте також: Четверте «золото» в Кореї виграв для Україні 18-річний біатлоніст

 

«Усе це свідчить лише про одне: населення не спроможне сплачувати за такими тарифами, і ніяка система субсидій ситуацію не врятує», – висловився експерт.

 

Читайте також: В Україні впровадять систему електронних арештів рахунків боржників

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram

 

Випуск програми «Київ Live» дивіться тут: